• Równe szanse w drodze do poszerzania kompetencji kluczowych

• Poddziałani 9.1.2  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki– Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projekt ten został zakończony w czerwcu 2009r. Był on skierowany do uczniów liceum ogólnokształcącego uczących się w naszej placówce. W październiku 2008r. rozpoczęli oni udział w szkoleniach z zakresu ECDL (europejskie prawo jazdy komputerowe) i języka angielskiego. Zajęcia odbywały się w czternastoosobowych grupach, co zapewniało lepsze warunki nauki. Utworzono 5 grup, spośród których 4 odbywały zajęcia popołudniami, dwa razy w tygodniu, zaś ostatnia grupa spotykała się w piątkowe popołudnia oraz soboty. Łączna liczba osób objętych wsparciem wyniosła więc 70. Każda grupa miała do wypracowania 210 godzin zajęć, z czego 126 przypadało na ECDA-a zaś pozostałe 84 na język angielski. Szkolenie z zakresu informatyki podzielone było na 7 modułów, które przygotowywały beneficjentów do zdania egzaminów uprawniających do uzyskania międzynarodowego certyfikatu ECDL. Natomiast zajęcia językowe podzielono na 8 dziesięciogodzinnych bloków tematycznych. Ostatnie 4 godziny beneficjenci spędzili na tworzeniu kompletu materiałów aplikacyjnych w języku angielskim. Każdy dział kończył się testem sprawdzającym postępy uczniów.
          Warto zaznaczyć, że udział w projekcie był całkowicie bezpłatny. Beneficjenci otrzymali zestaw skryptów, podręczników i ćwiczeń. Zapewniono również poczęstunek w trakcie zajęć, oraz zestaw posiłków dla grupy weekendowej. Grupie tej przysługiwał bezpłatny nocleg
          z piątku na sobotę w internacie szkoły. Projektodawca ponosił również wszelkie koszty związane z przystąpieniem beneficjentów do egzaminów ECDL. Uczestnicy otrzymali także zestaw materiałów promocyjnych.
          Projekt zakończył się uroczystym rozdaniem certyfikatów ukończenia szkoleń i ECDL
          w czerwcu 2009r. W uroczystości wzięli udział Starosta Powiatu Toruńskiego Pan Mirosław Graczyk oraz przedstawiciele mediów(Radio Gra, Telewizja Bydgoszcz).

Łączna kwota dofinansowania w tym projekcie wyniosła 229 602,97 PLN.

• Sekretariat dyrektora (tel./fax):
        56 678-41-18
        56 678-41-25
        56 678-41-66
        Sekretariat uczniowski:
        56 678-40-82
        56 678-40-83
        Gronowo 128
        87-162 Lubicz
      • Nabywca:
        Powiat Toruński
        ul. Towarowa 4-6