• Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych

ROL.02. Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń, i narzędzi

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
        1) użytkowania pojazdów, narzędzi, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji rolniczej;
        2) obsługiwania pojazdów rolniczych, środków transportu, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie;
        3) oceniania stanu technicznego maszyn i urządzeń rolniczych;
        4) prowadzenia samochodów osobowych oraz ciągników rolniczych. Możliwości zatrudnienia: przedsiębiorstwa techniczne obsługi wsi i rolnictwa. Samodzielna działalność gospodarcza w specjalnościach t.j.: maszyny i narzędzia rolnicze, naprawa i konserwacja pojazdów silnikowych oraz maszyn melioracyjnych.

• Mechanik pojazdów samochodowych

• Kwalifikacja:
        MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
        1) użytkowania pojazdów samochodowych;
        2) diagnozowania pojazdów samochodowych;
        3) naprawiania pojazdów samochodowych. Możliwości zatrudnienia: wszystkie etapy procesu technologicznego produkcji pojazdów samochodowych w fabrykach samochodów, służby techniczne obsługi pojazdów w firmach transportowych, w zakładach usługowo - naprawczych itp. Może również prowadzić własny warsztat naprawy samochodów

• Kierowca mechanik

TDR.01. Eksploatacja środków transportu drogowego

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie kierowca mechanik powinien być przygotowany do wykonywania usług transportowych, a ponadto wykonywania czynności mających na celu utrzymanie samochodu w dobrym stanie technicznym przez cały okres eksploatacji, a w przypadku wystąpienia awarii pojazdu podczas jazdy, podejmuje się jego naprawy zgodnie z przewidzianą technologią.

Ukończenie szkoły w tym zawodzie daje możliwość uzyskania uprawnień na samochody ciężarowe.

• Kucharz

• Kwalifikacje:
        HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie kucharz powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
        1) przechowywania żywności;
        2) sporządzania potraw i napojów;
        3) wykonywania czynności związanych z ekspedycją potraw i napojów.

Możliwości zatrudnienia: restauracje, kawiarnie, hotelowe zakłady gastronomiczne, bary szybkiej obsługi, stołówki itp. Prowadzenie własnej placówki gastronomicznej.

• Wielozawodowa

• W naszej szkole, w klasie wielozawodowej, mogą kształcić się uczniowie w następujących zawodach:
        ślusarz, fryzjer, cukiernik, sprzedawca, piekarz, elektromechanik pojazdów samochodowych, cieśla, blacharz, blacharz samochodowy, kowal, elektryk, wędliniarz, stolarz, tapicer, krawiec, murarz – tynkarz, ogrodnik, rolnik

Nauka w szkole trwa 3 lata.
        Edukacja w szkole (2-3 dni w tygodniu), w czasie której uczeń zdobywa wiedzę w zakresie przedmiotów ogólnych. Płatna, praktyczna nauka zawodu (2-3 dni w tygodniu) realizowana jest w wybranym przez ucznia zakładzie pracy po zawarciu umowy o pracę w wybranym zawodzie (zgodnym z wykazem zawodów MEN). Wiedzę teoretyczną z przedmiotów zawodowych młodzież zdobywa na 4- tygodniowych kursach organizowanych przez  różne ośrodki dokształcania zawodowego w kraju.