• Nasza szkoła od wielu lat aktywnie uczestniczy w programach międzynarodowych. W ubiegłym roku zakończyliśmy z sukcesem pracę nad projektem „Jugend prägt Europa” w ramach programu Erasmus Plus 2014-2016.

      Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że kolejny nasz projekt został kilka dni temu zaakceptowany przez Komisję Europejską. Nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły wraz z partnerami ze szkół z Belgii, Niemiec, Węgier, Turcji i Włoch będą pracować wspólnie przez trzy lata nad zbudowaniem łodzi napędzanej energią słoneczną.

      Realizacja projektu wiąże się nie tylko z niezwykle ciekawymi wyjazdami do zaprzyjaźnionych zagranicznych szkół, ale także z systematyczną pracą podczas dodatkowych zajęć w naszej szkole (m.in. doskonalenie znajomości języków obcych i poszerzenie wiedzy technicznej).

      Zachęcamy do zaangażowania się we wspólną realizację projektu. Zainteresowanych uczniów zapraszamy do Pani Katarzyny Marskiej po odbiór kart uczestnictwa. Wyniki naboru do projektu zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

      • Nasi uczniowie we Włoszech, czyli pierwsza odsłona Erasmus +

      • Uczniowie z naszej szkoły: Łukasz Lewandowski, Krzysztof Jabłoński i Maciej Szymański wraz z opiekunami: panią Katarzyną Marską i panem Markiem Janiszewskim wzięli udział w pierwszym etapie projektu. Spotkanie odbyło się w dniach 20-27 października w Perugi, we Włoszech. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z uczestnikami projektu, rozmowy na temat jego realizacji oraz warsztaty.


        A oto relacja uczniów:

        Mieliśmy okazję poznać uczniów i nauczycieli naszych szkół partnerskich z Niemiec, Włoch, Węgier, Belgii i Turcji. Mieszkaliśmy i pracowaliśmy w międzynarodowych zespołach, co pozwoliło na bliższe poznanie się oraz „szlifowanie” języka niemieckiego i angielskiego.

        Szkoła w Perugi bardzo nam się podobała. To duży, nowocześnie wyposażony budynek. Najbardziej zainteresowały nas oczywiście sale komputerowe i mechaniczne. Mogliśmy wziąć udział w zajęciach i pracowaliśmy metodą warsztatową. Zostaliśmy podzieleni na 5 międzynarodowych zespołów i zajmowaliśmy się tematyką projektu (m.in. akumulatorami, fotowoltaiką, nawigacją gps)   

        Informacje, które zebraliśmy w grupach przedstawiliśmy pozostałym uczestnikom w języku polskim, niemieckim i angielskim. Nie było to łatwe, ze względu na słownictwo techniczne, ale daliśmy radę (-:

        Dowiedzieliśmy się również jak wiele musimy przejść etapów, by osiągnąć cel projektu, czyli zbudować łódź napędzaną energią słoneczną. Dużo pracy przed nami, ale…. nie możemy się już doczekać (-:

        Podczas wyjazdu udało nam się też wiele zobaczyć i zwiedzić. Mieliśmy okazję zobaczyć Rzym, Perugię I Asyż. Każde z tych miejsc jest piękne i niepowtarzalne. Największe wrażenie zrobiły na nas zabytki Rzymu, ale też zapamiętamy atmosferę włoskich miasteczek takich jak Perugia czy Asyż.

        Jesteśmy pełni zapału i z niecierpliwością czekamy na dalsze etapy projektu.

        Łukasz, Krzysztof, Maciej, uczniowie klasy II Tpi


          

      • „Sonne über Europa”- wizyta uczestników projektu w naszej szkole w Gronowie

      • Podczas spotkania w Polsce, w dniach 07-15 października 2018r, uczestnicy projektu z Gronowa, Eupen, Dunaujvaros, Ratyzbony, Istambułu i Perugii mieli okazję poznać system szkolnictwa w Polsce, zwiedzić szkołę w Gronowie, a także zrealizować punkty projektu prowadzące do skonstruowania łodzi napędzanej energią słoneczną.

        Z dużym zainteresowaniem spotkało się wyposażenie pracowni naszej szkoły, m.in. kosmetycznej, gastronomicznej, pojazdów samochodowych i rolniczych oraz spawalni. Goście zwrócili również baczną uwagę na wyposażenie pracowni do praktycznej nauki zawodów mechanicznych.

        Uczniowie ze wszystkich krajów przygotowali prezentacje związane z konstrukcją łodzi, na podstawie których prowadzono dyskusje optymalizujące przedstawione rozwiązania. Tematyka prezentacji dotyczyła budowy silnika łodzi (Belgia), nawigacji GPS (Niemcy), sterowania łodzią (Turcja, Węgry) oraz metod spawania aluminium (Polska). Wszyscy uczestnicy mieli możliwość ćwiczenia zaprezentowanych metod spawania, tj. MIG -MAG, TIG, MMA w nowocześnie wyposażonej spawalni.

        Uczestnicy projektu zwiedzili farmę fotowoltaiczną w Czernikowie i dowiedzieli się w jaki sposób przetwarzana jest energia słoneczna w energię elektryczną. Silnik łodzi zasilany będzie energią wytwarzaną przez panel fotowoltaiczny. Uczniowie i nauczyciele byli niezwykle zaciekawieni wyposażeniem największej w Polsce farmy fotowoltaicznej.


          


    • W naszej szkole, jak już wiecie,  realizowany jest od września 2017 roku projekt w ramach programu Erasmus Plus „Sonne über Europa” we współpracy ze szkołami z Niemiec, Belgii, Włoch, Węgier i Turcji.

      Głównym celem jest wykonanie łodzi napędzanej energią słoneczną, która weźmie udział w zawodach na terenie Niemiec lub Belgii.

      Do tej pory wszyscy uczestnicy projektu spotkali się i pracowali w zaprzyjaźnionych szkołach we Włoszech i w Niemczech. W najbliższych dniach Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie będzie gospodarzem kolejnego spotkania. 07 października przyjedzie około 30 uczestników projektu, aby wspólnie z nauczycielami i uczniami naszej szkoły realizować kolejne etapy pracy nad projektem. Pierwszego dnia goście spotkają się z Dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami naszej szkoły. Dowiedzą się jak funkcjonuje system szkolnictwa w Polsce, zapoznają się z kierunkami kształcenia w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie, zwiedzą budynek szkoły, warsztaty i internat.

      Podczas zajęć warsztatowych będziemy zajmować się strukturą łodzi, elementami wyposażania, nawigacją GPS i sterowaniem. Uczniowie będą również uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych związanych ze spawaniem aluminium i stali przeprowadzonych przez uczniów Zespołu Szkół, CKU w Gronowie. Dzięki naszej wspaniale wyposażonej pracowni, wszyscy uczniowie będą mieli okazję zobaczyć i wypróbować spawanie metodą MIG – MAG ,  TIG i MMA.

      Podczas pobytu goście zwiedzą jedną z największych w Europie farm fotowoltaicznych w Czernikowie, by przyjrzeć się bliżej specyfice funkcjonowania solarów.

      Uczestnicy projektu spotkają się również ze Starostą Powiatu Toruńskiego, zwiedzą Toruń i będą uczestniczyli w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

      Mamy nadzieję, że wszystko się uda i goście spędzą u nas niezapomniane chwile. Trzymajcie tez kciuki za piękną pogodę (-:

        Zespół Erasmus +

    • Kontakt

      • Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
      • Sekretariat dyrektora (tel./fax): 56 678-41-18 56 678-41-25 56 678-41-66 +48 600727156 Sekretariat uczniowski: 56 678-40-82 56 678-40-83 +48 883349205
      • Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie Gronowo 128 87-162 Lubicz Poland
      • Nabywca: Powiat Toruński ul. Towarowa 4-6 87-100 Toruń NIP 956-20-86-885
      • Odbiorca: Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie Gronowo 128 87-162 Lubicz
      • Platforma Usług Administracji Publicznej: adres skrytki podawczej: /ZSCKUWGRONOWIE/SkrytkaESP
      • AE:PL-42165-32073-GRHVS-26
  • Galeria zdjęć

      brak danych