• mLegitymacja szkolna

Od 01.09.2020 r. wprowadzamy w naszej szkole elektroniczną wersję legitymacji: mLegitymację szkolną, która, podobnie jak papierowa, poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, autobusowych czy innych, przysługujących uczniom, zniżek.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. W dokumencie zapisane są wszystkie dane takie jak: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

Okres ważności mLegitymacji jest taki sam, jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.

W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Aby uzyskać mLegitymację, należy:

• złożyć w sekretariacie szkoły wypełniony oraz podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia wniosek (do pobrania poniżej lub w sekretariacie)
        • przesłać skan zdjęcia na adres mailowy sekretariatu uczniowskiego: sekretariat@zsgronowo.edu.pl pod nazwą nazwisko, imię oraz klasa np. kowalski jan 2ta (wielkość pliku nie może przekroczyć 5MB).

Uwaga:

do aktywowania mLegitymacji potrzebna jest aplikacja mObywatel zainstalowana na urządzeniu mobilnym. Aby ją uruchomić uczniowie muszą mieć telefon z systemem operacyjnym Android(w wersji co najmniej 6.0 lub nowszej) i iOS (wersja 10.3 lub nowsza).

• Dokumenty związane z wydaniem mLegitymacji: